Varna Üniversitesi

universitesi varna

Varna Üniversitesi yani Varna Ekonomi Üniversitesi, Varna’nın en önemli üniversitesi olarak adlandırılmaktadır. Kuruluşu 1920 yılına kadar uzanan bu köklü üniversite, ülkenin önde gelen, saygın üniversiteleri arasında yer almaktadır. Birçok ünlü ekonomist ve politikacıyı yetiştiren üniversite, ülke dışındaki öğrencilerin yoğun ilgisindedir.

Varna Üniversitesi Fakülteleri

-Finans ve Muhasebe Fakültesi

-Ekonomi Fakültesi

-Bilişim Fakültesi

-Yönetim Bilimleri Fakültesi

Varna Üniversitesi Bölümleri

Muhasebe, Maliye ve Kredi, Hukuk, Genel İktisat Teorisi, Tarım Ekonomisi, Ekonomi ve İnşaat Yönetimi, Ekonomi ve Endüstri Yönetimi, Ekonomi ve Ticaret Yönetimi, İstatistik, Bilişim, Matematik Bilimleri, Beden Eğitimi ve Spor, Yönetim, Pazarlama, Felsefi bilimler, Ekonomi ve turizm Organizasyonu, Uluslararası Ekonomik İlişkiler.

Varna Üniversitesi’ne bağlı bir de Turizm Koleji mevcuttur.

Varna Üniversitesi’nde Eğitim

Varna Üniversitesi, gerçek anlamda kaliteli eğitimin adresidir. 12.000 civarı öğrencisi bulunan üniversite, tecrübeli akademik kadrosuyla da dikkat çekmektedir. Ülkenin önde gelen ekonomi profesörlerinin görev yaptığı Varna Üniversitesi, kentin ekonomisi bakımından da son derece önemlidir. Ülke dışından gelen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği üniversite kentin ekonomisine olumlu katkı yapmaktadır.

Varna Üniversitesi, son derece modern konferans ve seminer salonlarıyla dikkat çekmektedir. Derslikler ise internet ağıyla donatılmış ve son teknolojiye uygun şekilde dizayn edilmiştir. Varna Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler zorunlu olarak bir yabancı dil eğitimi de almaktadır. Fransızca, İngilizce ya da Almancadan istediğini seçebilen öğrenciler böylece kişisel anlamda da gelişmektedirler. Üniversitede bulunan kütüphane ise son derece zengin ve teknolojiye uyumludur.

Varna Üniversitesi’ne başvurmak için lise mezunu olmak yeterlidir. Yani bu üniversiteye başvuruda herhangi bir taban puan ya da sınav yoktur. Ayrıca lisede okuduğunuz alan da önemli değildir. Önemli olan okumak istediğiniz bölümü seçmek ve resmi prosedürü tamamlamaktır. Tüm bu artıları oldukça cazip fiyatlara sunan okula olan ilgi her geçen yıl artmaktadır.

Varna Üniversitesi’nde eğitim alma konusunda aklınıza takılan her konuda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere yardımcı olmaktadır. Onlarca ofisi ile her an yanı başınızda olan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, alanında uzman kadrosu ile doğru ve güncel bilgileri sizlere aktarmaktadır.