Varna Tıp Üniversitesi

tip universitesi varna

Varna, Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında yer alan, turizm ve limancılık ile ön plana çıkan kentidir. Bulgaristan’ın Sofya ve Plovdiv’den sonra en önemli şehri olan Varna, tarihsel dokusuyla dikkat çeken bir şehirdir. Varna Tıp Üniversitesi, 1961 yılında kurulmuştur. Varna Tıp Fakültesi ülkedeki 3.büyük devlet üniversitesi olarak kabul edilmektedir.

Varna Tıp Üniversitesi Fakülteler

-Tıp Fakültesi (İngilizce)

-Diş Hekimliği (İngilizce)

-Kamu Sağlığı Fakültesi

Varna Tıp Üniversitesi’ne bağlı olan Varna, Dobriç ve Şumen’de yer alan Tıp Kolejleri de mevcuttur.

Varna Tıp Üniversitesi’nde Eğitim

Varna Tıp Üniversitesi, oldukça önemli ve ülke dışında tanınan bir üniversitedir. Üniversitede 520 akademisyen görev yapmaktadır. Varna Tıp Üniversitesi bünyesinde hizmet veren eğitim ve araştırma hastanesi olan Sv.Marina Hastanesi, ülkenin önde gelen ve güvenilen hastanelerinden biridir. Varna Tıp Fakültesi’ni başarıyla bitiren öğrenciler uluslar arası geçerliliğe sahip diploma sahibi olabilecekler. Varna Tıp Üniversitesi, çağdaş eğitim imkanı sunan, tam donanıma sahip bir üniversitedir.

Varna Tıp Üniversitesi’ne öğrenci değişim programları ile birçok ülkeden öğrenci gelmiştir. Ayrıca ülke dışından da fazla tercih edilen Varna Tıp Üniversitesi’nde bugüne kadar 45 ayrı ülkeden öğrenci eğitim görmüştür. Bu üniversiteye ülkemizden de yoğun bir ilgi mevcuttur. Varna Tıp Üniversitesi’ni okuyabilmek için herhangi bir sınav şartı olmaması okulu oldukça cazip bir hale getirmektedir. Ayrıca liseden mezun olduğunuz alanında herhangi bir önemi yoktur.

Tüm dünyada öğrencilerin birçoğunun hayali olan tıp fakültesi tercihi Varna Tıp Üniversitesi ile mümkün olacaktır. Bu üniversite ile ilgili çeşitli forum sayfalarında ve sosyal medyada son derece olumlu yorumlar mevcuttur. Kaliteli eğitimi oldukça ekonomik şartlar ile sunan Varna Tıp Fakültesi, bu yönüyle de ön plana çıkmaktadır.

Varna Tıp Üniversitesi ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların en doğru cevabı için tercihiniz Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olmalıdır. Dürüst ve hızlı hizmet politikasından hiçbir zaman ödün vermeyen Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, uzman kadrosu ve onlarca ofisi ile her an yanı başınızdadır. En güncel ve en doğru bilgiler için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetinizdedir.