Varna Teknik Üniversitesi

teknik universitesi varna

Varna, Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında yer alan önemli bir turizm kentidir. Ülkenin en büyük 3.kenti olan Varna, liman gelirleri bakımından da zengin bir kenttir. Varna Teknik Üniversitesi 1962 yılında kurulmuştur. Sadece eğitim anlamında değil ülke sanayisi bakımından da önemli olan Varna Teknik Üniversitesi binlerce öğrencinin tercihi olmaktadır.

Varna Teknik Üniversitesi Fakülteleri

-Makine Tekniği Fakültesi

-Deniz Bilimleri ve Ekoloji Fakültesi

-Elektronik Fakültesi

-Hukuk Fakültesi

-Gemi İnşaatı Fakültesi

-Elektrik Tekniği Fakültesi

-Otomasyon Fakültesi

Varna Teknik Üniversitesi’nde Eğitim

Varna Teknik Üniversitesi, sahil kenti olan Varna’nın sanayi ve gemicilik ile ilgili gelişimini karşılamaktadır. Mühendislik anlamında oldukça önemli yeniliklere imza atan Varna Teknik Üniversitesi, uzman akademik kadrosu ve gelişmiş yöntemleriyle ilgi çekmektedir. Gelenekselleşen teknolojiler ile birlikte yenilikçi yöntemleri de uygulayan üniversite bu bakımdan birçok öğrencinin tercihi olmaktadır.

Varna Teknik Üniversitesi’ne kayıt olabilmek için lise mezunu olmak yeterlidir. YGS-LYS gibi sınavlardan alacağınız puanın önemi yoktur. Ayrıca liseden mezun olduğunuz alan da önemli değildir. Hayalinizdeki bölüme kayıt yaptırabilmek için resmi işlemleri gerçekleştirmeniz ve seçiminizi yapmanız yeterlidir. Üstelik bu olanağı elde ederken de maddi olarak oldukça ekonomik şartlar sunulmaktadır. Yani Varna Teknik Üniversitesi’ne kayıt yaptırırken ülkemiz ve diğer birçok ülkedeki üniversitelere göre çok daha cazip koşullarda eğitim alabileceksiniz.

Varna Teknik Üniversitesi’nde yurtta konaklama imkanı da mevcuttur. Üniversitenin spor tesisi, kütüphanesi, okuma salonları, kafeteryaları oldukça gelişmiştir. Birçok sosyal aktivite mevcuttur. Sahil kıyısında olan Varna’da hem iyi vakit geçirecek hem de kaliteli eğitimden faydalanabileceksiniz. Ülke dışından öğrencilerin de tercih ettiği Varna Teknik Üniversitesi’ne olan ilgi ülkemizde de her geçen yıl artmaktadır. Hem geleneksel teknolojilere hem de gelişmiş teknolojilere hakim olmak isteyen mühendis adayları Varna Teknik Üniversitesi’ni tercih etmektedir.

Varna Teknik Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için gerekli belgeler, konaklama imkanları, vize işlemleri, ulaşım imkanları gibi her konuda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlerin hizmetindedir. Eğitim dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden uzman kadrosu ile en doğru ve en güncel bilgilere Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile ulaşacaksınız.