Stara Zagora Trakya Üniversitesi

stara zagora tip universitesi

Stara Zagora diğer adıyla Eski Zağra, Bulgaristan’ın 6.büyük şehridir. Türklerin yoğun olarak yaşadığı kent, bölgenin en eski şehirleri arasında yer almaktadır. Tarihi dokusuyla dikkat çeken kent, bölgenin ekonomik merkezlerinden biridir ve önemli bir konumdadır. Stara Zagora Trakya Üniversitesi, 1995 yılında açılmıştır.

Stara Zagora Trakya Üniversitesi Fakülteleri

-Tıp Fakültesi

-Veterinerlik Fakültesi

-Ziraat Fakültesi

-Pedagoji Fakültesi

Stara Zagora Trakya Üniversitesi’ne bağlı olan Yambol Teknik Koleji, Haskovo Tıp Koleji, Sliven Tıp Koleji, Stara Zagora Tıp Koleji ve Stara Zagora Ziraat Koleji olmak üzere 5 tane kolej bulunmaktadır.

Stara Zagora Trakya Üniversitesi’nde Bulunan Bölümleri

Tıp, Sağlık Hizmetleri, Sosyal Faaliyetler, Veteriner Hekimliği, Hayvancılık, Tarımcılık, Ekoloji ve Çevre Koruma, Tarım ekonomisi, Tarım Mühendisliği, Bölgesel Planlama ve Köy Bölgelerinin Gelişimi, Okul Öncesi ve İlkokul Pedagojisi, İlkokul Pedagojisi ve Yabancı Dil, Sosyal Pedagoji, Özel Pedagoji.

Stara Zagora Trakya Üniversitesi’nde Eğitim

Stara Zagora Trakya Üniversitesi, çağdaş ve kaliteli bir eğitim anlayışı içerisindedir. Üniversitede 650’ye yakın akademik görevli mevcuttur. Alanında tecrübeli olan akademisyenler ile üniversitenin eğitim kalitesi artmaktadır. Stara Zagora Trakya Üniversitesi, bilimsel çalışmalar bakımından da her geçen yıl gelişmektedir. Üniversitenin oldukça modern derslikleri dikkat çekici düzeydedir.

Stara Zagora Trakya Üniversitesi’nde son derece modern ve büyük bir kütüphane bulunmaktadır Öğrencilerin her türlü kitap ihtiyacını sağlayan bu kütüphanede modern eğitime katkı sağlanmaktadır. Yine son derce gelişmiş laboratuarlar ile öğrenciler uygulamalı olarak ders yapabilmekte ve bu da büyük katkılar sağlamaktadır. Çeşitli spor tesisleri ile de öğrencilerin sportif faaliyetlerde bulunması sağlanmaktadır.

Stara Zagora Trakya Üniversitesi’nde konaklama imkanı olarak da 1660 yataklı oldukça ferah bir öğrenci yurdu bulunmaktadır. Stara Zagora Trakya Üniversitesi ile ilgili yorumlar genellikle olumludur. Stara Zagora Trakya Üniversitesi’nde okumak için lise diploması yeterlidir. Sınav ya da alan gibi şartlar bulunmamaktadır. Eğitim ücretleri de son derece uygundur.

Stara Zagora Trakya Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için her türlü güncel bilgiyi Anadolu Yurtdışı Eğitim Seminerliği sayesinde edinebileceksiniz. Dürüstlüğü ilke edinen Anadolu Yurtdışı Eğitim Seminerliği, alanında uzman çalışanları ile sizlere en doğru bilgiyi en hızlı şekilde sunmaktadır.