Sofya Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

insaat ve mimarlık universitesi sofya

Sofya, Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehridir. Ülkenin merkezi konumunda olan Sofya’nın nüfusu yaklaşık olarak 1.3 milyondur. Tarihsel dokusuyla dikkat çeken şehir eğitim anlamında da ülkenin en önde gelen kentidir. Sofya Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi yani Sofya Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, 1942 yılında kurulmuştur.

Sofya Yüksek İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi Fakülteler ve Bölümler

Mimarlık, İnşaat Mühendisliği (İngilizce), Harita Mühendisliği, Şehir Planlama, Bina İnşaatı, Şehir Yapılanması, Konut Binaları, Sanayi ve Tarım Binaları, İç Dizayn ve Dizayn Mimarisi, Tarih ve Teori Mimarisi, Resimlik ve Model, Bina ve Donatım İnşaatı, Metal, Ağaç ve Plastik Konstrüksiyon, Ağır Konstrüksiyon, Mekanik İnşaat, İnşaat Materyalleri ve İzolasyonu, İnşaat Teknolojisi ve Mekanizasyon, İnşaat Organizasyonu ve Ekonomisi, İnşaat İsçiliği Otomatizasyonu, Su Tedariki ve Kanalizasyon, Hidromelorasyon İnşaatı, Hidroteknik İnşaat, Su Tedariki, Kanalizasyon ve su Arıtması, Hidromelorasyonlar , Teknik Mekanik, Fizik, Yol İnşaatı, Geoteknik, Demir Yolu, Yollar, Tesisat Taşımacılığı, Matematik , Kamu Bilimleri, Jeodezi (Yüksek Lisanslı Eğitim), Jeodezi, Jeodezi ve Jeoenformasyon, Ziraat Teşkilatı ve Tarım Gelişimi, Jeodezi Kullanımı, Fotigrametri ve Kartografi, Diskreptiv Geometri ve Teknik Çizim, Beden Eğitimi ve Spor.

 

Sofya Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nde Eğitim

 

Sofya Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi ülkenin en büyük mimarlık ve inşaat üniversitesidir. Üniversitede çoğu alanında tecrübeli olmak üzere 400’ün üzerinde akademisyen görev yapmaktadır. Eğitim kalitesi ve sosyal olanakları ile ön plana çıkan üniversite ülke dışından birçok öğrencinin tercihi olmaktadır. Diğer ülkelerdeki üniversitelere ve ülkemize oranla daha uygun ekonomik koşullar sunan Sofya Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, çağdaş bir eğitim sunmaktadır. Üniversite ile ilgili yapılan yorumlar son derece olumludur. Tam donanımlı eğitim salonları, teknolojik kütüphanesi, gelişmiş laboratuarları ile üniversite oldukça dikkat çekicidir. Üniversiteye kayıt olabilmek için lise mezunu olmak yeterlidir.

 

Sofya Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilmek için gerekli olan belgeleri, vize işlemlerini, konaklama olanaklarını ve merak ettiğiniz tüm soruların cevabını Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile elde edeceksiniz. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, uzman kadrosu ile en doğru ve en güncel bilgileri almanıza olanak sağlamaktadır.