Sofya Tıp Üniversitesi

tip universitesi sofya

Sofya Tıp Üniversitesi, başkent Sofya’da 1917 yılında kurulan, ülkenin en eski tıp üniversitesidir. Ülkenin en prestijli üniversiteleri arasında yer alan Sofya Tıp Üniversitesi’ne bağlı olarak çalışan St.Ekaterina, Aleksandrovska, Tsaritsa Yoanna, Mayçin Dom başta olmak üzere bu üniversiteye bağlı olan hastaneler ülkenin en önde gelen ve en güvenilir hastaneleridir.

Sofya Tıp Üniversitesi Fakülteleri

-Tıp Fakültesi (İngilizce)

-Diş Hekimliği Fakültesi (İngilizce)

-Eczacılık Fakültesi (İngilizce)

-Fizik Tedavi Rehabilitasyon Fakültesi

Sofya Tıp Üniversitesi Bölümleri

Tıp Bölümü, Hemşirelik, Ebelik, Laborantlık, Diş Hekimliği, Diş Teknisyenliği, Laborantlık, Eczacılık, Yardımcı Eczacılık, Sağlık Uzmanlığı, Röntgen Teknisyenliği, Masörlük, Rehabilitasyon Uzmanlığı.

Sofya Tıp Üniversitesi, sayısı 1700’e yakın bilim adamı ve öğretim görevlisi ile hizmet vermektedir. Sofya Tıp Üniversitesi’ne kayıt yaptırırken herhangi bir sınav puanı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yani bu üniversiteye kayıt yaptırmayı düşünenlerin sınav sonuçları ya da lisedeki not ortalamaları, liseden mezun olduğu alan gibi etkenler devre dışıdır. Sofya Tıp Fakültesi’nde İngilizce olan bölümler hariç Bulgarca eğitim verilmektedir.

Sofya Tıp Üniversitesi, çağdaş standartlarda eğitim veren oldukça önemli ve köklü bir üniversitedir. Bulgaristan’ın Avrupa Birliği üyeliğinden sonra Sofya Tıp Fakültesi öğretim programları Avrupa kriterlerine uyumlu hale getirilmiştir. Yaklaşık olarak 8000 öğrencinin eğitim gördüğü bu üniversite birçok ülkeden öğrencilerin tercihi olmaktadır.

Sofya Tıp Üniversitesi, yeterli donanımı sayesinde uygulamalı ders imkanı sunmaktadır. İnsan sağlığı gibi hayati bir konuda eğitim veren okul buna uygun olarak yeterli fiziki şartları sağlamaktadır. Böylece öğrencilerin derslere olan katılımları ve başarı oranları artmaktadır. Bunların dışında sosyal faaliyetler için de birçok imkan bulunmaktadır. Dev kütüphanesi, okuma salonları, araştırma salonları, kafeteryalar ve daha birçok imkan öğrencileri beklemektedir.

Sofya Tıp Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için gerekli olan tüm prosedürü öğrenmek için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nı tercih etmelisiniz. Eğitimde ki son gelişmeleri takip eden uzman kadrosuyla, en doğru ve güncel bilgileri edinebileceksiniz. Sofya Tıp Üniversitesi’ne kayıt için gerekli evraklar, ekonomik ulaşım ve konaklama seçenekleri, vize işlemleri, kayıt süresi gibi tüm konularda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlerin hizmetindedir.