Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

luben karavelov universitesi sofya

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi diğer adıyla Sofya Lüben İnşaat Yüksek Okulu, 1938 yılında kurulmuş oldukça köklü bir üniversitedir. Kaliteli ve çağdaş eğitim anlayışını benimseyen üniversite uluslararası eğitim alanında en fazla bilinen üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversite başkent Sofya’nın güney batısında kurulmuştur.

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümleri

-Mimarlık

-İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

– Dış Cephe Isı Yalıtımı ve Tasarımı

-Bina ve Tesis İnşaatı Genel Onarımı

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi’ne bağlı İnşaat Konstrüksiyonları Koleji bulunmaktadır.

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi’nde Eğitim

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi son derece modern bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Ülkenin önde gelen üniversitelerinden biri olan Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi, öğrencilere lisans, lisansüstü ve doktora eğitimi alma imkanı sunmaktadır. Üniversite yaklaşık 110.000 metre kare alan kurulmuş oldukça geniş bir kampüse sahiptir. Sofya Lüben Karaelov Üniversitesi, yurt dışında ki öğrencilerin en fazla tercih ettiği Bulgaristan üniversitelerinden biridir.

Sofya Lüben Karaelov Üniversitesi’ne ait eğitim salonları, yönetim binası, kültür binası ve yurt binaları mevcuttur. Konaklama anlamında en avantajlı üniversitelerden biri olan Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi, okula yürüyüş mesafesinde bulunan yurt binaları ile dikkat çekmektedir. Oldukça ferah ve lüks olan bu yurtlarda öğrenciler rahat etmektedir. Üniversitenin spor tesisleri de son derece modern ve gelişmiştir. Düzenlenen spor turnuvaları ile öğrencilerin spor yapması sağlanmaktadır.

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için lise mezunu olmanız yeterli olmaktadır. Yani bu üniversiteye kayıt olmak için sınavlara girmenize gerek yoktur. Ayrıca alan farkı gözetmeksizin istediğiniz bölümü tercih etme imkanına sahip olacaksınız. Tüm bu artıları sağlayan üniversite fiyat konusunda da oldukça cazip seçenekler sunmaktadır. Ülkemizde ve diğer ülkelerde bulunan üniversitelere göre ekonomik hizmet sunan Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi’ne olan ilgi gittikçe artmaktadır.

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için tüm bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan edinebileceksiniz. Anadolu yurtdışı Eğitim Danışmanlığı onlarca ofisi ve alanında uzman kadrosuyla, son gelişmeleri takip ederek sizlere en doğru ve en güncel bilgileri sunmaktadır.