Plovdiv Tıp Üniversitesi

tip universitesi pleven

 

Bulgaristan’ın en büyük 2.kenti olan Plovdiv, tarihi zenginliklere sahip, önemli bir kenttir. En eski Avrupa şehirlerinden olan Plovdiv, seyahat kolaylığı, doğal güzellikleri ve tarihsel dokusuyla dikkat çekmektedir. Plovidv Tıp Üniversitesi 1945 yılında kurulmuş köklü bir üniversitedir. Yurt dışında da tanınan Plovdiv Tıp Üniversitesi kaliteli eğitim hizmeti ile dikkat çekmektedir.

Plovdiv Tıp Üniversitesi Fakülteleri

-Tıp Fakültesi (İngilizce)

-Diş Hekimliği Fakültesi (İngilizce)

-Eczacılık Fakültesi

-Toplum Sağlığı Fakültesi

Plovdiv Tıp Üniversitesi’nde ayrıca Tıp Koleji ve Dil Öğrenim Departmanı da hizmet vermektedir.

Plovdiv Tıp Üniversitesi’nde Eğitim

Plovdiv Tıp Üniversitesi özellikle akademik kadrosu ile dikkat çekmektedir. Üniversite bünyesinde 158 profesör ve 700’e yakın doçent bulunmaktadır. Bu durum da eğitim kalitesini oldukça yukarıya çekmektedir. Alanında yetkin ve tecrübeli akademisyenler sürekli akademik çalışmalar sunmaktadır. Ülkenin yurt dışında en fazla tanınan üniversitelerinden olan Plovdiv Üniversitesi bu yönüyle ülke dışındaki öğrencilerin de ilgi odağı olmaktadır.

Plovdiv Tıp Üniversitesi, dünya standartlarında çağdaş eğitim olanağı sunmaktadır. Her türlü fiziki donanıma sahip olan Plovdiv Tıp Fakültesi bu yönüyle uygulamalı eğitim konusunda son derece gelişmiş imkanlara sahiptir. Modern teçhizatlar ile öğrencilere her türlü imkanı sunan Plovdiv Tıp Fakültesi, sağlık eğitiminin ciddiyetiyle, en düzgün eğitimi sunmaktadır.

Plovdiv Tıp Üniversitesi, teknolojik donanıma sahip devasa kütüphanesi ile öğrencilerin her türlü kaynağa erişimini sağlamaktadır. 960 yatağa sahip olan 2’şer kişilik odalar ile konforu sağlayan yurtlar ile öğrencilerin barınma ihtiyacı karşılanmaktadır. Çeşitli spor organizasyonlarının düzenlendiği spor salonu da öğrencilere çeşitli branşlardan spor yapma imkanı sağlamaktadır. Öğrenciler için okuma salonları, kafeteryalar, internet salonları ile çağdaş eğitim anlayışının öncüsü olan Plovdiv Üniversitesi her yıl binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır.

Plovdiv Üniversitesi’ne kayıt yaptırmayı düşünen öğrenciler herhangi bir sınav puanı ya da lise not ortalaması gibi etkenleri sağlamak zorunda değildir. Plovdiv Tıp Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için gerekli olan tüm bilgilere Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla ulaşacaksınız. En doğru ve en güncel bilgileri, tüm konaklama, vize gibi bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile öğrenebileceksiniz.