Pleven Tıp Üniversitesi

tip universitesi plovdiv

 

Pleven Tıp Üniversitesi, 1974 yılında kurulmuştur. Ülkenin en önemli tıp üniversiteleri arasında yer alan Pleven Tıp Fakültesi, çağdaş eğitim anlayışı ile hizmet vermektedir. Üniversite son dönemlerde sürekli gelişim göstermekte ve adını sıkça duyurmaktadır.

Pleven Tıp Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümleri

-Tıp (İngilizce)

– Kamu Sağlığı Fakültesi

– Ebelik

-Hemşirelik

-Sağlık İdari Yönetimi

-Sağlık Bakımı

-Laborantlık

-Röntgen Teknisyenliği

Pleven Tıp Fakültesi’ne bağlı Veliko Tırnovo Tıp Koleji, Ruse Tıp Koleji ve Pleven Tıp Koleji olmak üzere 3 adet kolej hizmet vermektedir.

Pleven Tıp Üniversitesi’nde Eğitim

Pleven Tıp Üniversitesi 62’si profesör olmak üzere 564 akademisyen ile hizmet vermektedir. Ülkenin önde gelen eğitim ve araştırma hastanelerinden olan Pleven Tıp Üniversitesi, 24 klinik ve 1200 yataktan oluşan hastanede her türlü tıbbi hizmet vermektedir. Üniversite ülkenin en güvenilen eğitim ve araştırma hastanelerinden biridir. Oldukça gelişmiş imkanlara sahip olan okulda öğrenciler uygulamalı dersleri son model teçhizatlar ile yapabilmektedir. Bu da eğitim kalitesini arttırmaktadır. Pleven Tıp Üniversitesi Avrupai sistem ile eğitim hizmeti vermektedir.

Pleven Tıp Üniversitesi’nde 30’a yakın ülkeden öğrenciler bulunmaktadır. Ülkemizdeki öğrencilerin de ilgi gösterdiği Pleven Tıp Fakültesi, fiziki donanımın yanı sıra üniversite alanı ve gelişmiş binaları ile de dikkat çekmektedir. Öğrenciler için her türlü bilgiyi araştırabilecekleri laboratuarlar ile eğitim kalitesi üst seviyeye çıkmaktadır. Lüks ve donanımlı derslikleri ile de dikkat çeken üniversitede okuma salonları kafeteryalar, kütüphane de mevcuttur.

Pleven Tıp Üniversitesi’ne giriş için sınav şartı yoktur. Bu üniversitede eğitim görmek diğer ülkelerde ki tıp üniversitelerine oranla oldukça caziptir. Ekonomik olarak uygun fiyatlar ile kaliteli eğitim hizmeti alabilecek ve hayallerinizde ki mesleğe kavuşabileceksiniz.

Pleven Tıp Üniversitesi ile ilgili aklınıza gelen her türlü soruda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetinizdedir. Ülke genelinde onlarca ofis ile her an yanı başınızda olan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile en güncel ve doğru bilgileri edinebileceksiniz. Böylece üniversite hayalleriniz daha fazla ertelemeden hayallerinizde ki mesleğe bir adım daha yaklaşacak ve kaliteli eğitimin avantajlarını yakalayabileceksiniz.