Gabrovo Teknik Üniversitesi

teknik universitesi gabrovo

 

Gabrovo, Bulgaristan’ın meşhur kentlerinden biridir. Özellikle mizah konusunda dikkat çeken bu kent ayrıca Bulgaristan tarihinde kiliseden bağımsız olarak ilk okulun burada açılmış olması kentin önemli bir özelliğidir. Gabrovo Teknik Üniversitesi, 1964 yılında kurulmuştur. Üniversitenin en önemli özelliği ise 2004 yılında ISO 9001:2001 kalite sertifikasını almış olmasıdır.

Gabrovo Teknik Üniversitesi Fakülteleri

-Elektronik ve Elektroteknik Fakültesi

-Makine ve Cihaz Yapımı Fakültesi

-Mühendislik ve ekonomi Fakültesi

Gabrovo Teknik Üniversitesi’ne bağlı Loveç Teknik Koleji hizmet vermektedir.

Gabrovo Teknik Üniversitesi Bölümleri

Elektirk Mühendisliği (İngilizce), Elektroteknik Mühendisliği (İngilizce), İletişim Araçları ve Teknolojileri Mühendisliği (İngilizce), Bilgisayar sistemleri ve Teknolojileri Mühendisliği (İngilizce), Otomasyon, Enformasyon ve Kontrol Sistemleri Mühendisliği (İngilizce), Çevre Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Malzeme Bilimi Teknolojileri Mühendisliği, Endüstri Yönetimi Mühendisliği, Ekonomi Yönetimi, Kamu Yönetimi, Ticaret Ekonomisi.

Gabrovo Teknik Üniversitesi’nde Eğitim

Gabrovo Teknik Üniversitesi 2004 yılında aldığı ISO 9001:2001 kalite sertifikası ile ismini duyurmuştur. Bu noktadan sonra çeşitli ülkelerden öğrenci değişim programları ile birlikte okula olan talep artmıştır. Yaklaşık 5.500 öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede akademik kadro, uzman ve tecrübeli eğitmenlerden oluşmaktadır. Bu durum üniversitedeki eğitimi kaliteli kılmıştır.

Gabrovo Teknik Üniversitesi modern derslikleri, büyük kütüphanesi ile dikkat çekmektedir. Gabrovo Teknik Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için herhangi bir puan zorunluluğu ya da sınav şartı bulunmamaktadır. Gabrovo Teknik Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için lise mezunu olmanız yeterlidir. Bu da lisede bitirdiğiniz alandan bağımsız olarak dilediğiniz bölümü seçebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Gabrovo Teknik Üniversitesi ile ilgili öğrenci yorumları olumlu olmaktadır. Gabrovo Teknik Üniversitesi’nde eğitim ülkemize ve diğer ülkelere oranla oldukça ekonomiktir. Cazip seçenekler ile üniversite hayallerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Gabrovo Teknik Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile ulaşacaksınız. Kurulduğu günden beri dürüst ve hızlı hizmeti ilke edinmiş olan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, eğitim konusundaki tüm gelişmeleri takip eden uzman kadrosu ve onlarca ofisi ile sizlerin hizmetindedir. Üniversite hayallerinizi daha fazla ertelemeyin ve Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurun.