Avrupa Politeknik Üniversitesi

politeknik universitesi avrupa

Avrupa Politeknik Üniversitesi

Avrupa Politeknik Üniversitesi, Bulgaristan’ın Pernik kentinde bulunmaktadır. Pernik, Bulgaristan’ın batısında yer alan bir şehirdir. Pernik özellikle kömür madenciliğinde gelişmiş bir kenttir. Tarihsel dokusuyla dikkat çeken şehir, tekstil konusunda da gelişmiştir. Avrupa Politeknik Üniversitesi, Bulgaristan2ın en yeni üniversitesidir.

Avrupa Politeknik Üniversitesi Fakülteleri

-Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

-Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Avrupa Politeknik Üniversitesi Bölümleri

İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Uygulamalı Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Sistemleri ve Ağları, Telekomünikasyon, Yönetim, Sosyoloji, Psikoloji, Kamu Yönetimi, İşletme.

Avrupa Politeknik Üniversitesi’nde Eğitimin Avantajları

Bulgaristan’ın en yeni üniversitesi olan Avrupa Politeknik Üniversitesi, son derece modern bir mimariye sahiptir. Çağdaş eğitim anlayışının hakim olduğu üniversitede alanında uzman akademisyenler görev yapmaktadır. Okula yakın konumdaki yurt hizmetiyle de dikkat çeken üniversite gelişmeye açıktır. Avrupa Politeknik Üniversitesi’nin Avrupa ve ABD’de şubeleri mevcuttur. Ülke dışında tanınan üniversite son derece gelişmiş imkanlara sahiptir.

Avrupa Politeknik Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Bu okula kayıt olmak ve dilediğiniz bölümü seçmek için herhangi bir sınav puanına ihtiyacınız yoktur. Bunun yanı sıra lisede mezun olduğunuz bölüm ya da lisede ki not ortalamanız da önemli değildir. Önemli olan tek konu resmi prosedürleri sağlamanız ve bölüm tercihini yapmanızdır.

Avrupa Politeknik Üniversitesi, başkent Sofya’ya yakın bir konumdadır. Ulaşım bakımından da rahat bir konumda olan üniversite yurt dışındaki öğrencilerin de dikkatini çekmektedir. Ülkemizde ki ve diğer ülkelerde ki üniversitelere göre oldukça cazip ekonomik alternatifler sunan üniversite bu yönüyle de tercih sebebi olmaktadır. Üniversitenin tam donanımlı derslikleri, uygulamalı dersler için gelişmiş alanlar da dikkat çekmektedir.

Avrupa Politeknik Üniversitesi ile ilgili her türlü bilgiye Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile ulaşabileceksiniz. Avrupa Politeknik Üniversite kayıt için gerekli belgeler, gerekli yasal prosedür, vize işlemleri, ulaşım olanakları, konaklama imkanları gibi birçok konuda en güncel ve en doğru bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile elde edeceksiniz. Kurulduğu günden beri kaliteden ve dürüstlükten ödün vermeyen Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, uzman çalışanları ile sizleri beklemektedir.