Duyurular

 Referanslarımız

 
Sofya, Varna , Plovdiv, Ruse ,Stara Zagora , Pleven ,

Sofya, Varna , Plovdiv, Ruse ,Stara Zagora , Pleven ,
 

 

Bulgaristan'da üniversite - Sofya, Varna , Plovdiv, Ruse ,Stara Zagora , Pleven ,  Üniversitelerinde LYS- şartı aranmadan !Üniversiteli olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı !
 
Bulgaristan'da
 

LYS sınavına girmeden ve şartı aranmadan sadece lise diploması ile üniversiteli olabileceğinizi biliyor musunuz?
 
 İstediğiniz üniversitede istediğiniz bölümü okuma şansınız olduğunuzu?


Tüm dünyada geçebilecek bir diplomaya sahip olabileceğinizi?

 

Eğitim ücretlerinin Türkiye’den ucuz olduğu bir yerde okuyabileceğinizi?

 

Lisans ve Master (Yüksek Lisans ) imkanlarınızın neler olduğunu biliyor musunuz?

 


 Neden Bulgaristan Üniversiteleri ?
 

1 - Bulgaristan 1 OCAK 2007 tarihinde Avrupa Birliği Üyesi Olmuştur. Alacağınız Diploma ( EUA ) Avrupa üniversiteler birliği diplomasına sahip olacaksınız..

 

2-Bir lise mezunu olmaktansa veya üniversitede geleceği olmayan ve istemediğiniz bir bölümü okumaktansa, Lys Şartı Aranmadan Bulgaristan Üniversitelerinde istediğiniz bölümlerde okuma şansına sahip olabilirsiniz.

  

Her öğrencinin hayalinde üniversiteli olmak vardır. Üniversite mezunu olmak çok daha akılcı bir seçimdir Üniversiteli olmak her öğrencin hayalidir. Ve ihtiyacınız olan bir şeydir. Gerek Özel sektör’de gerekse Kamu sektöründe sizin bireysel becerileriniz ve aldığınız eğitimin kalitesi ile ilgilenecektir.

 

3-Bulgaristan’da bir yıl eğitim almanın maliyeti, her şey dâhil olmak üzere Türkiye’de alacak olduğunuz özel bir dershane eğitiminin masrafına eşittir, 

 

4-Ülkemizde uygulanan LYS üniversite giriş sistemini aşamayıp, lise mezunu olmak yerine, Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Gemi İnşa Mühendisliği Fizik tedavi iyileştirme Vb.100 lerce bölüm okuma fırsatı sunuyoruz. LYS  Sınav zorunluluğu olmadan..Üniversite eğitim olanakları sunuyoruz.
 

5-LYS yerleştirme kılavuzunda olmasa dahi, Bulgaristan’daki üniversitelerin yetersiz ya da kalitesiz eğitim verdiği anlamına asla gelmemektedir. Bulgaristan’daki birçok üniversite, ülkemizdeki çoğu üniversiteden daha köklü bir geçmişe sahiptir.

 

Buna ek olarak, Bulgaristan’daki üniversitelerin bilimsel araştırma ve akademik üretim güçleri, ülkemizdeki üniversitelerin çok büyük bir bölümümün üstündedir.

 

Bulgaristan’daki üniversitelerin çoğu, dünya sıralamasında Türkiye’deki birçok üniversitenin üstünde yer almaktadır.

 

6-Bulgaristan bilingual bir ülke. Bu ülkede eğitim alırsanız, ister istemez Bulgarca dilini çok iyi öğrenmek zorunda kalacaksınız. Bunu İngilizce eğitimi ile de birleştirirseniz, ana dilinizle beraber 3 dil bilen çok vasıflı bir profesyonel olabilirsiniz.

 

7-Bulgaristan’da eğitim alarak, birçok ülkeden gelen öğrencilerden oluşan çok uluslu bir ortamda yamaya şimdiden alışırsınız. Unutmayın ki, sınıfınızdaki arkadaşlarınız, farklı ülkelerde yarının profesyonel çalışanları ya da yöneticileri olacaklardır.

 

Bu da size geniş bir çevre edinme imkânı verecek, gelecekte birçok farklı açılımlara sahip olmanızı sağlayacaktır.


8-Bulgaristan’da konaklama ve sosyal giderler, Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinin çok altındadır. “Aylık” Üniversite yurt konaklaması ortalama 55 –70 € arasıdır. Bu rakam Avrupa’nın birçok kentinde mil “aylık 150 €” dır.

 

9-Bulgaristan’da herhangi bir üniversitenin hazırlık bölümünü başarı ile tamamladıktan sonra, dilediğiniz üniversitenin dilediğiniz bölümüne kolayca kaydınızı yapabilirsiniz.

 

10-Bulgaristan hakkında birçok bilgiye sitemizden ulaşabilir, daha fazlasını ise bizimle bağlantıya geçerek edinebilirsiniz. Hayatınızı ciddi bir biçimde etkileyecek bu kararı vermeden önce iyi düşünmeli ve güvenilir kaynaklardan bilgi almalısınız.

 

Üniversite seçiminden, Bulgaristan'da yaşam şartlarına, seyahat organizasyonundan vize rejimine kadar birçok konuda sorularınıza cevap vermek için deneyimli kadromuz ile bize ulaşmanızı bekliyoruz.

 

Bulgaristan'da geçirilen senelerin birikimini gelin sizinle paylaşalım !!

 

Bulgaristanda eğitim Tek Adres :

 

 
 
 BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİ - bulgaristan'da üniversite - bulgaristan üniversite
 
 
 

     Hit : 13892


Bulgaristan Üniversitesi
PROF.MUAMMER AKSOY CAD.(2.CAD.) NO: 4/1 BAHÇELİEVLER / ANKARA
Tel: 0 312 215 22 02 ( Pbx ) FAX: 0312 215 22 30 GSM : 0507 340 2929
- Fax: Bulgaristan Üniversitesi, Bulgaristan Üniversiteleri
E-Mail : info@bulgaristanegitim.org - Web www.ayed.com.tr
Malta Dil Okulları