Duyurular

 Referanslarımız

 
Bulgaristan'da Üniversite Eğitimini Özetleyecek Olursak

Bulgaristan'da Üniversite Eğitimini Özetleyecek Olursak
Bulgaristan Eğitim
 
Türkiye'de LYS - sınavını kazanmak ve istediğiniz üniversiteye yerleştirilmek; üniversitelere başvuruda bulunan adayların  sayıca çokluğu ve mevcut üniversite kontenjanlarının yetersizliği sebebi ile gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Bu nedenler ki, LYS - şartı aranmadan  Bulgaristan'daki üniversitelerine yüksek eğitim kurumlarına başvurular son yıllarda oldukça artmıştır.

Bulgaristan üniversiteleri kaliteli uzman eğitim kadrosu, eğitim için gerekli üst düzey teknolojik imkanları, sınıfları ve laboratuarları İle uluslar arası modem eğitim sağlamaktadır. Üniversitelerdeki tüm öğretim görevlileri kendi alanlarında Uluslar arası eğitim kurumlarının üyeleri olup, gelişen teknolojiler ve yenilikler hakkında başka ülkelerin eğitim seminerlerine katılıp eğitim almaktalar.

Müfredat, mecburi- seçmeli- ve serbest seçmeleri derslerden oluşmaktadır. Bu şeklide; öğrencilerin daha İstekli olarak, bilimsel alanlarda derin bilgi ve yetenek kazanmalarını

 sağlamaktadır. Öğrenciler ve eğitmenler Avrupa birliğinin projelerine ilişkin programlarına, klinik stajlara, ülkede ve yurt dışında bilimsel forumlara katılmaktadırlar. Ayrıca üniversitelerde yüksek lisans ve doktora içinde eğitim vermektedir. Bulgaristan üniversitelerin mezunları tıpta, hafif ve ağır sanayide, bilgisayar endüstrisi ve diğer alanlarda bölgenin önde gelen uzmanları ve bilim adamlarıdır. 

Bulgaristan'da Bilgisayar Mühendisliği mi Okumak istiyorsunuz? 

 
Hiç zaman kaybetmeyin o zaman bizimle irtibata geçin.... 

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

  • Bulgaristan'daki Tüm Üniversite ve bölümleri hakkında bilgi vermek
  • Üniversite ve hazırlık sınıflarına yerleştirmek.
  • Gerekli evrakları hazırlamakta rehberlik etmek, hazırlanan evrakları kabul etmek ve ilgili Üniversitelere teslim etmek
  • Üniversitelere kabul edildiklerine dair, Üniversitelerden gönderilen resmi evraktan kabul etmek ve öğrencilere ulaştırmak.
  • Üniversitelere ulaşımı organize etmek yol göstermek
  • Vize danışmanlık hizmeti vermek
  • Üniversitenin Yurtlarına yerleştirmek
  • Kiralık evde kalmak isteyen öğrencilere ev bulma konusunda yardım etmek
  • Resmi makamlardaki (oturma izni, yabancı kimIiği, sağlık sigortası v.s.) işlemlerini takip etmek
  • Öğrencinin genel uyum sağlama, eğitim gibi sorunlarıyla yakından ilgilenmek

ÖĞRENCİ DANIŞMANLIĞI VE REHBERLİĞİ

Yurt dışında öğrenim görmek, ilk başta öğrenci adaylarına bir macera gibi gözüküyor olsa da, doğru tercihler yapılıp doğru adımlar atıldığı takdirde getirisi oldukça yüklü olan, planlı bir programdır.

Bulgaristan'da eğitimini planlayan yada bu seçeneği yeni değerlendiren tüm öğrencilerimize tavsiyemiz; geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu yolda güvenilir ve sağlam adımlar atmanızdır.

Biz öğrencilere, deneyimli kadromuz ve lisanslanmış legal kimliğimizle, Bulgaristan'da diledikleri Üniversltede, arzu ettikleri bölümde öğrenim görme olanağı sunuyoruz..

Gerekli dokümanlarınızın hazırlanmasından, seyahat organizasyonuna kadar her konuda danışmanlık alabilir; Üniversite-yurt kaydı, sağlık sorunları, eğitim organizasyonu ve daha birçok alanda rehberlerimizden faydalanabilirsiniz.

Davetiyenizi aldıktan sonra Bulgaristan'a gelene kadar yapmanız gereken işlemler detaylı olarak size bildirilecek ve zaman, para kaybı yaşamamanız için gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.

Rehberlik ve danışmanlık ciddi bir iştir. Bizim amacımız öğrencilerin zahmet ve stres çekmeden Bulgaristan'a ulaşmaları ve sorun yaşamadan eğitimlerine başlayıp devam etmeleridir. Zira davetiye gönderiminden, Üniversite kaydı yapılana kadar bilgisizce atılan adımlar yüzünden sorunlar yaşanmakta ve öğrenciler para ve zaman kaybına uğramaktadır. Başlıca hedefimiz bunlar gibi talihsiz olayları engellemek ve öğrencileri bu maratonda elimizden geldiğince bilgilendirmektir.


     Hit : 19673


Bulgaristan Üniversitesi
PROF.MUAMMER AKSOY CAD.(2.CAD.) NO: 4/1 BAHÇELİEVLER / ANKARA
Tel: 0 312 215 22 02 ( Pbx ) FAX: 0312 215 22 30 GSM : 0507 340 2929
- Fax: Bulgaristan Üniversitesi, Bulgaristan Üniversiteleri
E-Mail : info@bulgaristanegitim.org - Web www.ayed.com.tr
Malta Dil Okulları